chodzą na inny podmiot (w szczególności na spadkobierców), a nie wygasają (przykładem uprawnienia wygasającego najpóźniej w chwili śmierci osoby fizycznej jest zgodnie z art. 299 kodeksu cywilnego służebność osobista). Ze względu na przedmiot regulacji przepisy prawa spadkowego mają charakter bezwzględnie obowiązujący (ius cogens).
W Polsce kwestie związane z prawem spadkowym reguluje księga czwarta kodeksu cywilnego ? spadki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_spadkowe
Co warto zrobić przed rozprawą?
Jeśli pojawiła się konieczność odbycia rozprawy sądowej, warto odpowiednio się do niej przygotować. Nie każdy wie jak przebiegają tego typu procesy oraz czego można się na nich spodziewać, a w wielu sytuacjach mogą one bardzo zaskoczyć. W zależności od charakteru naszego uczestnictwa w rozprawie, warto poszukać dodatkowych informacji oraz przygotować się do roli, jaką będziemy musieli spełnić. W tym celu warto zasięgnąć odpowiednich porad prawnych, a uzyskać je można w specjalnych poradniach lub kancelariach adwokackich. Zawsze warto korzystać z pomocy sprawdzonych osób, które odznaczają się doświadczeniem i wiedzą, jakiej nie posiadają osoby niezwiązane z prawem. Dzięki temu pójdziemy na rozprawę bez stresu.
Porady dotyczące zamówień publicznych
Przedsiębiorcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku działalności gospodarczej z pewnością borykają się z wieloma problemami. Brak doświadczenia a niekiedy również niezbędnej wiedzy, może doprowadzić do poważnych niedociągnięć, a nawet nieprawidłowości, jakie karane są grzywną. Dotyczy to m. in. ogłaszania przetargów. W razie wątpliwości warto udać się po radę do ekspertów specjalizujących się w zamówieniach publicznych. Ich znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawnych gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Warto przy tym wspomnieć, że z tego typu usług skorzystać mogą zarówno firmy składające zamówienia publiczne, jak też i przedsiębiorcy przystępujący do przetargów.