wna polegająca na uzyskaniu porady dotyczącej przeróżnych spraw. Innym potrzebny jest prawnik, aby bronił ich na rozprawie sądowej. I udowodnił ich niewinność lub to, że są poszkodowani w jakiejś sprawie. Albo wtedy, gdy chcą udowodnić swoją prawdę w jakiejś kwestii spornej. Kancelaria prawna obsługuje wszystkich zgłaszających się do prawnika. W kancelarii prawnej oprócz prawnika funkcjonuje także biuro, czyli grupa ludzi współpracująca z prawnikiem. Kim jest prawnik ? Prawnik jest osobą znającą prawo polskie. Stosowne wykształcenie zdobył na studiach prawniczych, które nie należą do łatwych, ponieważ trzeba zapamiętać wiele reguł i paragrafów. Student prawa musi odznaczać się doskonałą pamięcią, jak i talentem mówcy. Komunikatywność między ludzka jest jedną z predyspozycji do wykonywania tego zawody. Gdyż trudno sobie wyobrazić prawnika nawet takiego z bardzo dużym zasobem wiedzy, lecz małomównego i nie potrafiącym sprzedać tej wiedzy. Prawnik musi też być bystry, wnikliwy, asertywny, kreatywny. Oprócz tego posiadać nieskazitelną opinię, gdyż osoba taka powinna świecić przykładem. Z uwagi na to, że prawnik jest osobą zaufania publicznego powinien też odznaczać się dyskrecją. To, co usłyszy od klienta nie powinno być przekazywane osobom trzecim. Chyba, że za zgodą klienta i w obronie klienta.
Natychmiastowa pomoc prawna
Zdarzają się w życiu takie sytuacje, że człowiekowi potrzebna jest natychmiastowa pomoc prawna. Pewne rzeczy naprawdę nie powinny czekać. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi kancelaria. Aby jednak mieć pewność, że jeszcze tego samego dnia zostaniemy obsłużeni, powinniśmy wcześniej zadzwonić. Bo tak naprawdę kwestia dostępności usług prawnych uzależniona jest w każdej kancelarii od tego, ile osób tam pracuje i ile spraw na bieżąco prowadzą. Istnieją bowiem kancelarie jednoosobowe. W nich pracuje wyłącznie jeden prawnik, który zajmuje się wszystkim sam. W takiej sytuacji może on nie mieć czasu, aby przyjąć nas natychmiast. Ale to jeszcze nie powód do paniki. Wtedy też można poszukać kancelarii, w której pracuje znacznie więcej osób. Najczęściej w takich kancelariach zawsze ktoś jest w pogotowiu. ilość przyjmowanych spraw jest taka, aby zawsze można było na spokojnie pomóc komuś, kto przyjdzie ze sprawą pilną, wymagającą natychmiastowego wsparcia.
A jak się do pierwszego spotkania przygotować? Po pierwsze należy o to zapytać prawnika, z którym rozmawia się przez telefon. Szkoda byłoby zmarnować spotkanie, ponieważ czegoś nam zabrakło. Jeśli chcemy, aby pomoc prawna została nam szybko udzielona, musimy otworzyć się też na współpracę. Nie możemy też przedstawiać prawdy, czy półprawdy. Chodzi przecież o to, aby w świetle prawa przedstawić rzetelnie naszą sytuację. Zresztą prawnik zawsze przyjmuje linię obrony czy oskarżenia na podstawie faktów, które są mu przez klienta przedstawiane.
Wiele osób pomimo tego iż ma
Wiele osób pomimo tego, iż ma świadomość, że zostały oszukane, wykorzystane, skrzywdzone, nie walczy o sprawiedliwość w sądzie, gdyż nie posiada środków finansowych, jakich wymaga skorzystanie z usług jakie oferuje prawnik. Kancelaria prawna jest bowiem miejscem , które kojarzy się większości obywateli z elegancją oraz ogromnymi ilościami gotówki, jakie należy tam zostawić, aby uzyskać wymaganą pomoc.
Aby ograniczyć opisane powyżej zjawisko oraz aby zapewnić każdemu Polakowi prawo do walki o sprawiedliwość, od stycznia dwa tysiące dziewiętnastego roku pomoc prawna jest udzielana nieodpłatnie każdej osobie, która nie posiada środków na skorzystanie z niej w ramach oferty, jaką proponuje odpłatna kancelaria. Osoby chcące skorzystać z tego rodzaju świadczenia są zobowiązane do złożenia oświadczenia oraz muszą osobiście stawić się na wizytę, podczas której prawnik odpowie na ich pytania. Wyjątkiem są osoby niepełnosprawne, które mają problem z przybyciem na wyznaczone miejsce spotkania. W takim przypadku pomoc prawna jest udzielana przez internet lub telefon, lub prawnik przyjeżdża do domu klienta.
Wszelkie dane na temat skorzystania z bezpłatnych porad są dostępne w urzędach powiatowych oraz na ich stronach internetowych.
Należy nadmienić, iż darmowa pomoc prawna była udzielana również w roku dwa tysiące osiemnastym, jednak wówczas dotyczyła jedynie porad na etapie przedsądowym i skierowana była jedynie do osób poniżej dwudziestego szóstego roku życia, weteranów, kombatantów, kobiet w ciąży, emerytów.